HAKKIMIZDA

1973 yılında İzmir’in Çankaya semtinde parekende olarak çıktığımız bu yola,

1975 yılında çeşitli ürünlerin temsilcilikleri ile toptan olarak devam ettik. Kısa bir sürede önce Ege bölgesinin daha sonrada Türkiye’nin en önde gelen yedek parça toptancılarından biri olduk.

1994’te İstanbul pazarının arzu ve taleplerine daha hızlı çözümler yaratabilmek için lokal firmamız olan Sistem Otomotiv kuruldu.

2000 yılında Avrupa’nın sayılı OEM üreticilerinden  LPR’nin Türkiye temsilciliğini aldık.

2003 yılında türkiye’deki değişen araç pazarı ve pazarın yedek parça talebi bizi daha güçlü bir lojistik güç kurmaya yönlendirdi.

Bu doğrultuda 2004 yılında Izmir Pınarbaşı’ndaki 640m2’si yönetim binası, 4000m2’si lojistik depodan oluşan toplamda 6500m2’lik şuanki yerimize taşındık. Tüm şirketlerimizi Vako Group bünyesinde toplayarak merkezi ve profesyönel bir yapı haline geldik.

2005 yılında İzmir Bornova’da 2000m2 kapalı alanda Ege bölgesinin en büyük servislerinden birini kurduk. Aynı zamanda servisimizin hizmete girmesi ile ithalatını yaptığımız tüm yedek parçaların toplam kalite yönetimini profesyönel olarak uygulamaya başladık. Bu konuda sektörde tek olmanın gururunu yaşamaktayız.

2006 yılında, senelerce edindiğimiz tecrübe ve deneyimi türk yedek parça pazarına kendi markalarımız olan VKM ve Sarex Filtre’yi katarak pekiştirdik.

2009 yılında dünyanın önde gelen devirdaim üreticilerinden Saleri SIL’in Türkiye temsilciliğini aldık. BMW, Audi gibi üst segment araçların orjinal ekipmanı olan bu ürün ile Türkiye pazarının beklentilerini yükseltmeyi hedefliyoruz.